Beebide ja väikelaste ujutamine

Beebide (kuni 2.a) ujutamine 
Peale sündi on vesi beebidele kõige loomulikumaks keskkonnaks. Ujumine annab kogu eluks vajaliku liikuvuse ja vastupidavuse ning ühtlasi ka karastab neid. Vastsündinu harjub veega palju kiiremini kui mitmekuune laps. Imiku refleks hinge kinni hoida säilib 3.-6. elukuuni, hiljem tuleb seda talle uuesti õpetama hakata. 
Ujutamine mõjub teie imikule rahustavalt, lõdvestab väikeseid lihaseid, annab palju häid emotsioone ja muudab edasise ujuma õppimise palju lihtsamaks. Beebide tunnis õpetatakse lapsevanemale põhilisemad võtted kuidas oma last vees liikuma õpetada. Lapsevanemaga koos, treeneri juhendamisel, õpib imik liikuma vees selili, kõhuli, sukelduma, hõljuma (vee peal püsima), vette hüppama jne. Väikelastele, alates 9 elukuust õpetame vees iseseisvalt liikuma, kasutades selleks ujumisrõngast, kätiseid, "ujumispaake".

Lisaks oskustele vees hakkama saada, tasub kindlasti mainida ka kommunikatiivset aspekti. Võib-olla on just su esimene sõber leitud ujumistunnist?! Ujumistund toimub vabas õhkkonnas, läbi mängu, arvestades erinevate laste individuaalset arengustaadiumit ja oskusi. 

Väikelaste (2 - 4a.) ujutamine
Vesikeskkonnas viibimine mõjub lapsele vaimselt ja füüsiliselt rahustavalt ning lõõgastavalt. Vesi treenib, arendab ning karastab lapse organismi. Kuna vesikeskkonnas viibimine eeldab pidevat lihaskonna tööd, siis paraneb rüht, vastupidavus, liigutuste koordinatsioon ning tasakaal, laps õpib oma keha paremini kontrollima. 
Väikelaste ujutamise tund on mõeldud 2 - 4 aasta vanustele lastele ja nende vanematele. 
Tunni kestus on 30-45 minutit ning toimub “Limpa” lastebasseinis, kus vees viibib laps koos vanemaga. 
Tunni eesmärgiks on suurendada laste iseseisvust vees, kasutades erinevaid abivahendeid. Väheneb lapse hirm ning paraneb lapse kohanemine vesikeskkonnas. Tegevused toimuvad koos mänguga, laps õpib veepinnal hõljuma, nägu vette kastma, vette hingama, basseinist välja ronima ja vette hüppama. Tutvustame erinevaid ujutamise abivahendeid ning veekogu ääres viibimise turvalise käitumise põhimõtteid. 

Koostöö ning regulaarne osalemine tundides tagavad parima tulemuse lapse iseseisvumisel vees, kasutades erinevaid abivahendeid.