Pereala

Pereala

Pereala

Pereala

Mõnusat olemist pakub hiljuti avatud pereala.

Aura Keskuse veepargi perealal on mõnus tervel perel. Väikestele lastele pakub madalas basseinis palju rõõmu veemängude laud. Väikesed ja suured saavad end soojendada troopikatoas ja kõrbetoas. Ehedaid vee-elamusi pakub Eestis ainulaadne vihmatuba.

Pereala (Aura Keskuse veepargi laiendus) rahastati liidu COVID-19 pandeemiale reageerimise raames.

Kõrbetuba

Kõrbetoas saad tunda kõrbe kõrgeimaid temperatuure ja kuiva õhku. Silm puhkab sinise taeva all asuvatel liivaluidetel.

Kõrbetoa temperatuur on 70-75 °C, õhuniiskus 40-50%.

Huvitavat: Kõige kõrgem kõrbes mõõdetud temperatuur on 80,8 C Dasht-e Lut kõrbes Iraanis ja  Sonora kõrbes USA ja Mehhiko piiril (2023.a juuli seisuga). Maailma kõige suurem kõrb on Sahara Aafrikas.

Vihmatuba

  • Seenevihm – väike jalutuskäik sügiseses männimetsas. Sind ümbritsevad kõrged männipuud ja vaikselt sajab mõnusat värskendavat seenevihma.
  • Sügisene torm – meri vahutab, tuul ulub ja vihma kallab. Tormituul ja külm vihm ei jäta kuivaks mitte ühtegi kohta.
  • Troopiline torm – taevas on tume ja ähvardav. Suured puud kõigutavad end tormituules. Hetkeks lööb välk kõik valgeks, edasi on taas pimedus, kõu ja meeletu vihm.

Huvitavat: Maailma tugevaimaks orkaaniks võib lugeda 2015. aasta oktoobris Vaikse ookeani idaosas tegutsenud Patriciat (2023.a juuli seisuga). Selle 5. kategooria orkaani keskmine tuulekiirus ulatus 345 km/h ehk 97 m/s.

Troopikatuba

Troopikatoas on õhk mõnusalt soe ja niiske. Sind ümbritseb lopsakas taimestik, kõrval vuliseb oja ja kuulda on vihmametsa lindude laulu.

Troopikatoa temperatuur on 40-45°C , õhuniiskus 80-90%.

Huvitavat: Maailma suurim troopiline vihmamets on Amasoonia Lõuna-Ameerikas.
Vihmamets on kõige liigirikkam kooslus Maal.