Vesiaeroobika

Vesiaeroobika

Aura Veekeskuses ootavad Sind treenerid: Dljara Andreitšuk, Mai Buschmann, Marleen Barkala, Merike Kangro, Heleri Kivil, Monika Krillo, Keiti Lass, Enerin Savi, Maarja-Liis Loo ja Deana Mikkel.

Vesiaeroobika tunniplaanist leiad alljärgnevad stiilid:

 

Aqua Circuit

Aqua Circuit (ringtreening) on vaheldusrikas treening muusika saatel. Treeningu käigus sooritatakse etteantud aja jooksul erinevate vahenditega erisuguseid harjutusi, keskendudes ühtlaselt kõikide lihasgruppide tugevdamisele. Treening sobib hästi nii algajatele kui ka edasijõudnutele, kuna tempo ning raskusastmed saab ise valida vastavalt sellele, mis on jõukohane.

 

Cardio Abs Deep Water

Cardio Abs Deep Water on treeningtund, mis toimub basseini sügavamas osas (185cm), kus jalad basseini põhja ei ulatu. Tunnis kasutatakse spetsiaalselt selleks otstarbeks mõeldud vöösid, mis ümber keha panduna aitavad hoida treenijat „hõljuvana“ õlgadeni vees. Cardio Abs Deep Water on suure intensiivsusega treeningtund, milles koormatakse südame-veresoonkonda, hingamiselundkonda, erinevaid lihasrühmi. Suur rõhk on kõhu-ja kerelihaste treenimisel. Kuna vees ollakse peaaegu kaaluta olekus, peavad tööd tegema paljud erinevad lihasrühmad, eriti korseti piirkonna lihased, et hoida keha vertikaalasendis ning erinevaid harjutusi ja liikumisi sooritades tasakaalu säilitada. Treening sügavas vees suurendab vastupidavust, lihasjõudu ja parandab keha tasakaalu. Cardio Abs Deep Water sobib treenijatele olenemata vanusest, soost või eelnevast treenitusest.

 

Aqua Dance Fit

Aqua Dance Fit - veetreening, kus arendatakse nii aeroobset kui ka lihasvastupidavust. Veetakistust suurendavad ja koormust lisavad kindad, hantlid, jalaraskused ning nuudlid. Treening tugevdab ühtlaselt kõiki lihasegruppe. Treening tugevdab peale kogu keha lihaste ka südame-veresoonkonda, säilitades toonuse ja andes kehale hea enesetunde. Toimub nii aeroobne kui anaeroobne töö, kasutades mitmesuguseid intervalle ja kordusi. Aqua Dance Fit sobib kõigile!

 

Aqua Gymnastics

Aqua Gymnastics on vesivõimlemise tund, kuhu on teretulnud noored, eakamad, mehed, naised, oma kehalisest vormist sõltumata. Lihtsad sammukombinatsioonid ning pikemad harjutuste seeriad tagavad koormuse kõikidele lihasgruppidele. Treening annab hea üldfüüsilise koormuse ja suurepärase enesetunde. Füsioterapeudist juhendaja pöörab tähelepanu rühile ja keha mitmekülgsele arengule. Erinevad vahendid ja muusika muudavad tunni lõbusamaks.

 

Aqua Mix

Aqua Mix on vaheldusrikas ja tõhus vesiaeroobika tund, kus tempoka muusika saatel saavad koormuse kõik suuremad ja väiksemad lihasgrupid, seda nii tänu veekeskkonna funktsionaalsusele kui ka treeneri poolt antavatele harjutustele. Tunnis kasutatakse erinevaid treeningvahendeid ja miksitakse erinevaid vesiaeroobika stiile. Tund algab soojendusega ja lõppeb lõdvestusega. Aqua Mix tund sobib kõigile inimestele olenemata vanusest, soost või eelnevast treenitusest. 

 

Aqua Party

Aqua Party on 45-minutiline tempokas ja energiline tund, mis juhatab sisse nädalavahetuse. Kasutatakse erinevaid tantsuelemente hea muusika saatel. Tunnis ei kasutata vahendeid. Treeningusse ootame kõiki vesiaeroobika sõpru olenemata vanusest, soost või eelnevast treenitusest.

 

Aqua Tone

Aqua Tone on tõhus lihastreening erinevate vahenditega. Vahendid aitavad saada suurema veetakistuse. Tund on põnevate harjutuste ja paljude kordustega. Tunnis kasutatakse spetsiaalseid vahendeid, mis kinnitatakse nii kätele kui jalgadele. Keskendutakse ka vastupidavuse ja koordinatsiooni arendamisele. Treeningus töötavad intensiivselt kerelihased ja suurt tähelepanu pööratakse – reitele, puusadele, tuharatele ja ülakehale.Tund sobib kõigile inimestele olenemata vanusest, soost või eelnevast treenitusest. 

 

Mehed Vette

"Mehed vette!" treeningud vees toimuvad sellisel põhimõttel, et saaks proovida erinevaid vees sportimise alasid, vahendeid ja stiile. Veetrenn arendab peamiselt aeroobset vastupidavust, kuid samuti keskendutakse kõikidele suurematele lihasgruppidele - kõhule, seljale, deltalihasele, rinnale, jalgadele ja kätele, et arendada kogu keha tasakaalustatult. 
Treening on väga vaheldusrikas, sest harjutuste tegemiseks saab kasutada peaaegu kõiki vesiaeroobika vahendeid: kindaid, nuudleid, palle, hantleid, ujumislaudu ja spinningurattaid.
Veetreeningud sobivad igaühele, vanusest ja kehalisest aktiivsusest sõltumata. Veekeskkond on turvaline, liikumine ei põruta ega koorma liigeseid, ega ole traumaohtu. Samuti on veetreening hea õlavöötmevaevuste korral, kuna vesi lõõgastab ja toniseerib lihaseid. Treening aitab kehakaalu kontrolli all hoida ning annab positiivse emotsionaalse laengu.

NB! Kuna treeningus kasutatakse vesispinningurattaid, siis on soovitav oma jalanõude olemasolu (plätud, kummisussid, rannasandaalid jne), kuid vajadusel saab kasutada ka meie poolt pakutavaid jalanõusid.  

 

Rasedate vesivõimlemine

Tundi on oodatud kõik lapseootel naised, sõltumata raseduse staadiumist. Vesivõimlemine parandab raseduse ajal liigeste liikuvust, hingamiselundite ja südame-veresoonkonna seisundit. Vees on keha kergem, mistõttu ka koormus liigestele ja lülisambale väiksem. Horisontaalne asend kergendab südame tööd ning raskusjõu mõju vähenemise tulemusena on kergem harjutusi teha. Vesi masseerib keha, ergutades sel kombel vereringet, intensiivistab hingamist ja kiirendab ainevahetust. Paraneb loote toitainete ja hapnikuga varustatus. Vesi lõõgastab ning aitab vähendada stressi. Regulaarne vesivõimlemine aitab säilitada ja parandada vastupidavust ning hoida head toonust. Tund toimub meeldiva muusika saatel. 

 

Retro Aerobics

Retro Aerobics on meeleolukas ja tõhus treening neile, kes armastavad liikumist hoogsa muusika rütmis. Muusikavalikus on tuntud hitid 80-90ndatest. Tund on intensiivne, arendab vastupidavust ja koordinatsiooni. Sisaldab nii aeroobset liikumist (jalalöögid, põlve- ja sääretõstejooks, erinevad harjutused kätele) kui ka lihasjõudu arendavaid harjutusi (korseti- ja kõhulihastele). Tunnis kasutatakse ka erinevaid treeningvahendeid (näiteks veekindad, hantlid, nuudlid, boksikindad).
Retro Aerobics sobib ideaalselt neile, kes soovivad treenida intensiivselt ja hoogsalt muusika rütmis, aga samas nii, et liigestele ja lülisambale langev koormus oleks minimaalne. Retro Aerobics arendab vastupidavust ja koordinatsiooni. Trenn annab energiat ja maandab stressi. Kaasahaarav muusika ja tantsulisus on lisaboonus, mis kõik kokku muudavad meele rõõmsaks. 

 

Aqua Zumba ®    

Aqua Zumba on lõbus tantsuline treening vees. Tunnis tehakse tantsulisi ja fitness liigutusi erinevate muusikarütmide saatel. Treening annab piisavalt koormust kogu kehale ja mis peamine - hea emotsioon ja rõõmus tuju garanteeritud!

 

Aqua Shape and Burn

Aqua Shape and Burn on mõnus ja vaheldusrikas vesiaeroobika tund, kus treenitakse nii aeroobset kui ka lihasvastupidavust. Koormuse tõstmiseks kasutatakse ka erinevaid treeningvahendeid. Aqua Shape and Burn aitab saavutada suurepärase füüsilise vastupidavuse, on äärmiselt tõhus rasvapõletaja ning on spetsiaalselt välja töötatud parima kehalise vormi saavutamiseks. Tund sobib kõigile.


Tunniplaan on  SIIN